Ekonomi

‘Çiftçimiz Neredeyiz Biz Oradayız’ projesi hayata geçiyor

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, ‘Çiftçimiz Neredeyiz’ projesinin büyük ölçüde tamamlandığını belirterek, “Tarımsal süreçlerin kontrol ve denetimine büyük katkılar sağlayacak web tabanlı bir program geliştirildi. Bu program sayesinde müdürlüğümüzün faaliyetleri, projeleri, saha kontrolleri, denetimleri, eğitimleri, ihracat ve ithalat kontrolleri gibi tüm konulardaki verilere web tabanlı bir program üzerinden anında ulaşılabilecektir.

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan’ın talimatıyla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından hazırlanan ‘Çiftçimiz Neredeyiz’ projesi için değerlendirme toplantısı yapıldı.

“Proje ile çiftçilerimizin talepleri kısa sürede çözüme kavuşacak”

Projenin hazırlık çalışmaları hakkında bilgi alan Pehlivan, projeyle ilgili çalışmaların İl Tarım ve Orman Müdürlüğü teknik elemanlarınca büyük ölçüde tamamlandığını söyledi. Müdürlüğümüzün sahadaki faaliyetleri, projeleri, saha denetimleri, kontrolleri, eğitimleri, ihracat ve ithalat denetimleri vb. ile ilgili tüm bahislerin verilerine anında ulaşmak mümkün olacaktır. Tarım ve Orman Müdürlüğü bünyesinde görev yapan tüm çalışanlarımız her zaman tarlada olacak, çiftçilerimiz hemen hemen her zaman tarlada olacak, orada olacak, hizmet davetlerini ve taleplerini dinleyecek, analizler üretecek ve sonuçlandıracak. Tarım işçilerimiz, çiftçilerimizle daha yakın temas halinde olacak” dedi. – MERSİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu