Yaşam

Ferhat Murat: AK Parti muhalefet etmeyi bilmiyor

Son YouTube kanalında İlker Koç’un sorularını yanıtlayan siyasi iletişimci Ferhat Murat, AK Parti’nin İstanbul ve Ankara’daki olası adayları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Adayların nasıl bir profil çizmesi gerektiğine değinen Ferhat Murat, CHP Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 2019’dan bu yana İstanbul’da verdiği sözlerin çoğunu yerine getirmediğini vurguladı ve şunları söyledi:

“İstanbullular CHP belediyeciliği gördü”

“100 söz verirseniz, 3-5’ini yerine getirirseniz bunlar olur. Bu durumda AK Parti kimi aday gösterirse onu rahatlıkla kabul eder, demeliyiz ama öyle değil, kafa kafaya kalır” -kafa yarışı.”

“2019 öncesinde çoğu İstanbullu CHP belediyeciliği deneyimi yaşamamıştı. Şimdi İmamoğlu’nda da bunu gördüler. İstanbul’a ne kadar ilgi duyduğunu da görmek lazım. Temmuz 2019’dan bu yana genel siyaseti yönetmeye çalışıyor. Cumhurbaşkanı adayı, cumhurbaşkanı yardımcısı” Aday, Genel Başkan Adayı Son olarak partisinin genel merkezini tasarlamaya çalışan bir belediye başkanının yerelde nasıl tepki alacağını göreceğiz.

“AK Parti muhalefet etmeyi bilmiyor”

CHP’li İBB’nin en büyük avantajı AK Parti’nin buna karşı çıkamaması. AK Parti muhalefet olamaz. AK Partili belediyeler İmamoğlu’nun beceriksizliğini öne çıkarmak yerine vatandaşa olumsuz bir etkisi olmasın diye ortadan kaldırmaya çalışıyor. Hatta hastane yolu yapmıyorum diyen İBB’nin yerine Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı gidip yol yapıyor.

AK Parti gençlerden oy alabilecek, belediyecilikten anlayan, kentsel dönüşümü çözebilecek aday arıyor.

AK Parti’nin İstanbul’daki oylarını 45-50’ye çıkarabilecek 18-24 yaş grubunda bir adayın çıkması gerekiyor, şu anda 30-35 bandında.

sefaatlihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu