Haber

İstanbul’da çete operasyonu: 9 gözaltı

İstanbul’da çete operasyonu: 9 gözaltı

İSTANBUL – Geçtiğimiz yıllarda işlenen bazı cinayet ve yaralamalara ‘azmettirdikleri’ veya ‘tetikledikleri’ gerekçesiyle operasyonların hedefi olan Barış B. liderliğindeki çeteye yeni operasyon düzenlendi. Geçtiğimiz Cumartesi günü düzenlenen operasyonda Hata şebekesine mensup 9 zanlının yakalandığı duyurulmuştu.

Edinilen bilgiye göre, İstanbul Hatalı Teşkilat Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve son dönemde onlarca kez gerçekleştirilen operasyonda çıkar amaçlı çete ve suç şebekesi mensupları tek tek tespit edilerek yakalanarak tutuklandı. 2 yıl.

Geçtiğimiz yıllarda işlenen bazı cinayet ve yaralamalara ‘azmettirdikleri’ veya ‘tetikledikleri’ iddiasıyla operasyonları hedef alan Barış B. liderliğindeki firari çete üyelerine yeni operasyon düzenlendi. Geçtiğimiz Cumartesi günü düzenlenen operasyonda kabahat şebekesine mensup 9 zanlının yakalandığı bildirildi.

Organize kabahatler örgütüne mensup zanlılar, 10-13 Mayıs tarihlerinde Küçükçekmece ilçesinde silahlı saldırı sonucu 4 kişiyi öldürdü, 1’i hayati tehlike arz eden silahlı saldırı sonucu 3 kişi yaralandı. Bağcılar ilçesinde, çeteye bağlı araçtan iki farklı araç Eyüpsultan ilçesinde Ak-47 marka uzun araçlar oldu. Namlulu silah taşımaya yönelik hareketler tespit edildi. Operasyonlarda yakalanan 9 zanlı sorgulanmak üzere polis merkezine götürüldü. Bu zanlıların evlerinde ve araçlarında yapılan aramalarda 1 adet Ak-47 uzun namlulu tabanca, 5 adet tabanca, bu silahlara ait çok sayıda mermi, balistik yelekler ve çalıntı lüks bir araç ele geçirildiği bildirildi.

Öte yandan zanlıların çıkar amaçlı hata örgütüne ait bazı eylemleri de ortaya çıktı. Bu saldırı ve hareketlerden KGYS kameralarına yansıyan görüntülerde, zanlılara ait araçların hareket halindeki araçlara ateş edildiği görülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu