Haber

MHP Genel Sekreteri Büyükataman’dan Millet İttifakı eleştirisi

– MHP Genel Sekreteri Büyükataman, Millet İttifakı’na, “Türkiye’ye verecekleri bir şey yok”

BURSA – MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, 14 Mayıs’ta yapılacak seçim çalışmaları çerçevesinde Bursa’da vatandaşlarla bir araya geldi. Millet İttifakı’nın vaat ettiği güçlendirilmiş parlamenter sistemi eleştiren Büyükataman, “Türkiye’ye sunacakları hiçbir şey yok” dedi.

Bursa’nın Osmangazi ilçesinde miting düzenleyerek vatandaşların yanına gelen Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri ve Bursa 1. Bölge Milletvekili Adayı İsmet Büyükataman, Millet İttifakı’nın seçimi kazanması halinde hayata geçirmeyi hedeflediği güçlendirilmiş parlamenter sistemi eleştirdi. Seçim 14 Mayıs’ta yapılacak. 72 yıldır uygulanan parlamenter sistemin siyasi istikrarı sağlamadığını belirten Büyükataman, “Türkiye’ye verecekleri hiçbir şey yok. Türkiye’nin geleceğine dair hiçbir hazırlığı yok” dedi.

Büyükataman yaptığı konuşmada, “1946’dan bu sistemin ilanına kadar geçen 72 yıllık süreçte 51 hükümet kuruldu. Bu 72 yıllık süreçte her birinin ömrü en fazla 17 ay olan 51 hükümet görev yaptı. Ne yazık ki Türk siyasi hayatının en temel sorunu ve aynı zamanda ihtiyaç duyduğu siyasi istikrar bu sistemle sağlanamadı. TBMM’deki meydanlar, güçlendirilmiş parlamenter sistemin tekrar hayata geçirilmesi teklifinden başka bir şey değildi.Nisan 2017 referandumunda tarihi kararını verdi.Bu sistem bundan sonra uygulanamayacak bir sitemdir.Onların hiçbir şeyi yok. Türkiye’ye teklif verecekler. Türkiye’nin geleceğine dair de bir hazırlıkları yok. Çünkü bunlar aklını yabancı ülkelere ipotek etmiş yerli ve milli olmayan zihniyetlerdir.” sözlerini kullandı.

sabanozuajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu