Haber

Son Dakika: Samsun’da şiddetli yağış ve sel nedeniyle İlkadım, Atakum ve Canik ilçelerinde okullar tatil edildi.

Samsun bir haftada yeniden sular altında kaldı, sokaklar göle döndü, kaldırımlar çöktü, araçlar sel sularında mahsur kaldı. Gece saatlerinden itibaren devam eden şiddetli sağanak kentte sele neden oldu.

KALDIRIMLAR ÇATLADI

Sağanak nedeniyle sokaklar dere gibi aktı, kaldırımlar çöktü, alt geçitler göle döndü. Çok sayıda araç sel sularında mahsur kaldı. Bazı bölgelerde evlerin bodrum katlarını su bastı. Samsun Büyükşehir Belediyesi ekipleri sele karşı çalışma başlattı.

HEYELAN OLUŞTU

Öte yandan Canik Belediyeevleri Mahallesi çevre yolunda da sel suları nedeniyle araçlar ilerlemekte güçlük çekti. Samsun Ordu karayolunun Kiralık bölgesinde Ordu istikametinde bazı araçlar yolda kaldı, heyelan meydana geldi. Gülsan Sanayi Sitesi’ndeki bazı iş yerlerini de su bastı.

3 BÖLGEDE EĞİTİM ARA VERİLDİ

Samsun’da bu sabah etkili olan şiddetli yağmur nedeniyle antrenmanlar gün ortasına verildi. Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, İlkadım, Atakum ve Canik ilçelerindeki tüm okullarda 13 Haziran 2023 Salı günü eğitime bir gün ara verildi. Tekkeköy ilçesinde taşımalı eğitime bir gün ara verildiği belirtildi.

TRAMVAYLAR İPTAL ETTİ

Tramvay seferleri de yağmur nedeniyle iptal edildi. Vatandaşlar işe gitmekte güçlük çekti. Atatürk Bulvarı’nın Kenan Yara Köprüsü ve Gençlik Parkı bölümündeki su birikintileri nedeniyle otoyol trafiğe kapatıldı. Yaklaşık 1 saat sonra Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin müdahalesiyle tıkanan siperler ve kanallar açıldı. Göletin boşaltılmasının ardından yol yeniden trafiğe açıldı.

devrekhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu