Haber

Wagner: Bahmut’tan çekiliyoruz

Rus paralı asker grubu Wagner’in kurucusu ve başkanı Yevgeni Prigojin, Wagner güçlerinin son aylarda Rusya ile Ukrayna arasındaki çatışmaların yoğunlaştığı Bahmut kentinden önümüzdeki hafta çekileceğini duyurdu.

Reuters haber ajansının haberine göre Prigojin, bugün Wagner güçlerinin Rusya’nın geçen yazdan beri ele geçirmeye çalıştığı Ukrayna’nın Bahmut kentinden 10 Mayıs itibarıyla çekileceğini duyurdu. Prigojin, bu kararı ağır kayıplar ve yetersiz askeri mühimmat nedeniyle aldıklarını söyledi.

‘YARALARIMIZI LOJİSTİK KAMPLARA ÇEKECEĞİZ’

“Wagner savaşçıları adına, Wagner komutanlığı adına, 10 Mayıs 2023 tarihi itibariyle Bahmut’taki mevzilerimizi savunma bakanlığı birimlerine devretmek zorunda olduğumuzu ve Wagner’in geri kalanını da bölgeye çekeceğimizi beyan ederim. yaralarımızı sarmak için lojistik kamplar kuruyoruz” dedi.

Prigojin, “Wagner birimlerini Bahmut’tan geri çekiyorum çünkü mühimmat yokluğunda anlamsızca yok olmaya mahkumlar.”

PRIGOJIN’DEN VİDEO: MÜHİMMAT NEREDE?

Wagner’in kurucusu Prigojin, geçtiğimiz günlerde Rusya Savunma Bakanlığı’na yaptığı açıklamalarda, Bahmut’ta savaşın devam etmesi için daha fazla cephaneye ihtiyaç olduğunu söyledi. Prigojin dün cephane tedarik edilmediği için öldürüldüğünü söylediği savaşçıların sahnesini yayınlayarak Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ve Genelkurmay Başkanı Valeriy Gerasimov’a bağırarak mühimmatın nerede olduğunu sordu. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu