Haber

Bebek’te büyütülen iskele, İBB tarafından mühürlenmesine rağmen çöktü.

Bebek’te, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından iki kez mühürlenmesine rağmen el değiştirilerek büyütülen iskelenin üzerinde yaklaşık 25 kişinin olduğu sırada çöktüğü anlara ait görüntüler ortaya çıktı. İskelenin çökmesinin ardından vatandaşların denizde verdiği mücadele ve tırmanma girişimleri Titanic filmindeki gibi olmadı.

Geçtiğimiz Aralık ayında Beşiktaş Bebek’te saat 21.00 sıralarında meydana gelen olayda, sahil içlerinde bir restoranın önündeki iskele kantarı kaldıramayacak şekilde çökmüştü. Çöken kısımda bulunan yaklaşık 25 kişi restoran ile yol ortasında deniz suyuna düştü. Çevredekiler suya düşenleri kurtarmaya çalışırken, ihbar üzerine olay yerine polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralanan 4 kişi sağlık ekiplerince hastaneye kaldırıldı. İBB’den olay sonrası yapılan açıklamada, “Arnavutköy’de iskelesi çöken restoran geçen ekim ayında el değiştirmiş ve yeni sahipleri tadilat yapmaya başlamış. Tadilat çalışmaları sırasında bina iki kez tespit edilerek restorana mühür basılmıştı. Tescilli bina, restoranın ihlali gidereceği söylenmesine rağmen mührü kırmaya ve çelişkiyi büyütmeye devam etti.”

İskelenin çökmesi Titanik sinemasını aratmadı

Güvenlik kamerasına yansıyan o korku dolu anların görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde, müşteriler restoranın hem içinde hem de dışında vakit geçirirken iskele denize çöküyor. İçerideki müşteriler olanları görünce şok olurken, bazıları panik içinde kaçıyor. Dışarıdaki iskelede kendilerini bir anda denizin içinde bulan müşteriler gördükleri karşısında şaşırıyorlar. Bazı müşteriler hayat mücadelesi verirken, bazıları da restorana tırmanmaya çalışıyor. Olayda yaşananlar Titanik sinemasına benzemiyor. – İSTANBUL

niksarhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu