Haber

Emekli maaşları ne zaman düzenlenecek? AK Parti ekim ve kasım aylarını işaret etti

Temmuz ayında aldıkları yüzde 25 zamdan memnun olmayan emeklilerin şikâyetleri artınca hükümet düğmeye bastı. Milyonların maddi sıkıntısının hafifletilmesi için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimat vermesinin ardından çalışmalar başladı. Herkes düzenlemenin tarihini merak ederken, AK Parti Tarih geldi. AK Parti Küme Lideri Abdullah Güler, düzenleme için ekim ve kasım aylarını işaret etti.

“HIZLI BİR ÇALIŞMA SAĞLAYACAĞIZ”

Güler, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı çalışmalarını yürütüyor. Çalışmalar netlik kazanmadan tarih ve sayı vermek mümkün değil. Önemli bir çalışma” dedi. Bütçe istikrarını bozmadan bu imkanları nasıl sağlayabiliriz diye çalışmalar yapılıyor. Ekim veya Ekim “Kasım ayında tamamlanıp Meclis’e sunulursa bu konuyla ilgili hızlı bir şekilde çalışma yapacağız. Hazine, Maliye ve Çalışma Bakanlığımız bu konuda büyük çaba harcıyor.” dedi.

EN DÜŞÜK MAAŞ 7.500 TL’DE KALDI

Temmuz ayında baz maaşına göre yüzde 25 oranında zam alan bazı emeklilerin maaşlarında ise artış olmadı. OyDaha önce 5 bin 500 TL’den 7 bin 500 TL’ye yükselen en düşük emekli maaşı, temmuz ayında 7 bin 500 TL’de kaldı.

ERDOĞAN: YIL SONUNA KADAR GEREKLİ ADIMLARI ATACAĞIZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, emekli maaşlarının artırılmasına ilişkin son açıklamasında, “Emeklilerimizden gelen şikâyetlerin farkındayız. Yıl sonuna kadar gerekli adımları atacağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu